Współwłaściciel firmy "AL-JA", syn założyciela Alfonsa Labuda.

Jan Labuda

 

 

Z potrzeby i pasji od 1976 roku

To właśnie ponad 40 lat temu rozpoczęła się historia stolarni Al-Ja, której założycielem jest mój tata, Alfons Labuda. Po '96 roku firma skoncentrowała swoje siły na produkcji hokerów, krzeseł, oraz stołów. Aktualnie rozszerzyliśmy ofertę o produkcje i montaże szaf suwanych, mebli kuchennych i pokojowych, komód, oraz innych.

 

Zasięg działania

Nasza stolarnia realizuje usługi na terenie województwa pomorskiego, jednak nie zamykamy się na rynek. Nawiązujemy współpracę kontraktową przy większych zleceniach na terenie całego kraju, oraz poza jego granicami.

Stolarz Rumia Stolarnia Gdynia Trójmiasto (32)

 

 Zespół

Nasza firma skupia w sobie pracowników, którzy swoją przygodę z "drewnem" zaczynali właśnie u nas jeszcze na etapie nauki zawodu. Po zakończeniu edukacji podjęli pracę w naszej firmie jako pełnoetatowi pracownicy dzięki czemu posiadają bardzo duże doświadczenie w branży stolarskiej

Stolarz Rumia Stolarnia Gdynia Trójmiasto (32)

 

Tworzymy dla Was

To co lubimy najbardziej, to dzielenie się naszym doświadczeniem i pasją z każdym, dlatego realizujemy zlecone prace dla klienta indywidualnego wypełniając wnętrza szafami, stołami, krzesłami, a przede wszystkim zabudowami kuchennymi.
Jesteśmy przygotowani do realizacji większych zleceń co potwierdzają liczne realizacje dla hoteli, szkół i innych przedsiębiorstw.

Stolarz Rumia Stolarnia Gdynia Trójmiasto (32)

 

Technologie

Wykorzystujemy do tworzenia z drewna maszyny wysoce zaawansowane technologicznie, jednak jesteśmy "ze starej szkoły" i nie zatrzyma nas awaria sterownika, czy innej elektroniki. Nasza stolarnia wyposażona jest w "klasyki", czyli niezawodne urządzenia do obróbki drewna, które pamiętają początki naszej firmy i to właśnie na nich zbudowaliśmy marke AL-JA.

Pracujemy na drewnie litym, fornirowanym, laminowanym. Swoje meble wyposażamy w osprzęt z najwyższej półki znanych producentów takich jak BLUM.

Stolarz Rumia Stolarnia Gdynia Trójmiasto (32)

 

Gwarancja solidności

Już mało która stolarnia jest wyposażona w swój skład drewna na którym to w naturalny sposób leżakuje drewno czekając cierpliwie na obróbkę. Drewno sezonowane to w dzisiejszych czasach surowiec deficytowy-zwykle możemy spotkać drewno suszone w przyśpieszonych procesach grzewczych. Niestety meble wykonywane z drewna suszonego nienaturalnie są mniej odporne na:

  1. Spaczenia
  2. Pęknięcia desorpcyjne
  3. Wadliwą wilgotność
  4. Naprężenia resztkowe
  5. Wyciekanie żywicy
  6. Rozluźnienie sęków
  7. Przebarwienia

Staramy się dostarczać produkty najwyższej jakości i choć drewno jest wymagającym materiałem, jedno jest pewne...

Wiemy o nim wszystko.

Jan Labuda

.  .  .